O nás

Akadémia bola založená v roku 2004 ako občianske združenie na podporu mládeže. Jej cieľom je pripravovať chlapcov a dievčatá pre zvyšovanie kvality futbalovej hry, ale v prvom rade kladie dôraz na formovanie osobnosti mladého športovca.

Veľkú a nezastupiteľnú zásluhu na rozvoji mal, žiaľ, dnes už zosnulý prezident Východoslovenského futbalového zväzu /VsFZ/ a viceprezident SFZ  JUDr. Bohdan Benedik. Stál aj pri vzniku akadémie a prepožičal jej aj svoje meno /BENE – Benedik a COL – kolektív/.

Prezidentom a šéftrénerom akadémie je René Babušík. Celý svoj život zasvätil futbalu ako bývalý hráč Banskej Bystrice, VSS Košíc, Slovana Bratislava a ako tréner pôsobil vo viacerých futbalových kluboch, kde mal možnosť svoju činnosť rozvíjať po boku trénera reprezentácie  Jozefa Vengloša a hlavného trénera Dukly Banskej Bystrice Petra Benedika. Rovnako tak mal možnosť podieľať sa na výchove hráčov ktorí hrávajú za Slovenskú reprezentáciu ako Pečovský, Mucha, Čišovský alebo Ďuriš.

Od svojho vzniku stihla naša akadémia zrealizovať výstavbu miniihriska s umelým povrchom v roku 2007 a výstavbu veľkého trávnatého futbalového ihriska riadnych hracích rozmerov v roku 2011 a dobudovanou automatickou závlahou v roku 2017 ako prvý klub v Košiciach. Už po troch rokoch pôsobenia sme hrali barážový zápas o postup do I.ligy. Rovnako tak sme mali možnosť stretnúť sa s klubmi zvučného mena ako Wisla Krakow, Lechia Gdansk, Leverkusen, Djurgarden Stockholm, Austria a Rapid Viedeň, 1.FC Leonhofen, FC Everton, FC Liverpool… S našimi odchovancami sa môžete stretnúť v rôznych kategóriách od regionálnych klubov cez Slovan Bratislava až po portugalský klub S.C.Freamunde.

V roku 2016 sme začali spolupracovať ako partnerský klub s CFT Academy. Spolupráca priniesla pravidelné školenia trénerov a učeniu nových trendov, pretože aj tréning môže byť zábavný. Okrem školení trénerov táto spolupráca ponúka aj nový koncept rozvoja hráčov, ktorý je obsiahnutý v každom tréningovom procese. V lete roku 2017 došlo k podpisu zmluvy o spolupráci pri realizácii programu Skill Full Age kde sa CFT Academy stala prvým partnerským klubom organizácie Coerver® Coaching na Slovensku. Vďaka týmto krokom CFT sa aj nášmu klubu otvorili nové možnosti rozvoja získaním kompletnej metodiky Coerver® ako partnerského klubu CFT Academy. Zaradili sme sa tak medzi kluby ako Benfica Lisabon, Glasgow Rangers, Viktoria Plzeň… ktoré túto metodiku školení a rozvoja využívaju.